logo
  • banner

polega zagęszczanie terenu

Jak działają rozdrabniacze gabarytów?

Dodano 01.08.2019, Kategoria: Blog, Tagi:

Rozdrabniacze gabarytów to nowoczesne maszyny, służące do zmniejszania objętości odpadów wielkogabarytowych, w tym ryz papieru, materiałów papierniczych, zderzaków, opon, a nawet lodówek. Ponadto maszyny te są w stanie uporać się ze złomem, żelazem, aluminium, miedzią, tworzywami sztucznymi czy odpadami komunalnymi oraz przemysłowymi. Cechuje je bardzo wysoka  wydajność oraz wytrzymała konstrukcja, sprawiająca, że przy niskiej liczbie, obrotów możemy osiągnąć bardzo wysoki moment obrotowy, co z kolei skutkuje niskim zużyciem paliwa. Jak działają i czym jeszcze się charakteryzują, dowiesz się z naszego wpisu.

Jak działają rozdrabniacze?

Zasada działania rozdrabniaczy gabarytów jest bardzo prosta.

Najpierw materiał ładowany jest na taśmę i transportowany do leja zasypowego. Następny etap to rozdrobnienie materiału za pomocą młotów obrotowych. Pierwsze cięcie następuje na klinie w górnej części komory mielenia, drugie przy użyciu regulowanych szczypiec. Cały proces kończy się wydaleniem przetworzonego materiału.

W omawianych urządzeniach noże wykonane zostały ze specjalnej stali, co zapewnia długie cykle życia oraz oszczędności na częściach zamiennych. Z kolei unikalny system ostrzy umożliwi optymalne wykorzystanie urządzenia w różnych gałęziach przemysłu.

Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Rozdrabniacze gabarytów to maszyny, charakteryzujące się ponadto bardzo dużą wydajnością oraz osiągami, a także masywną konstrukcją. Dzięki niskiej liczbie obrotów osiągają one bardzo wysoki moment obrotowy przy niskim zużyciu energii. Z kolei systemy chłodzenia oraz inwertery zapewniają żywotność maszyny.

Warto także zdać sobie sprawę, że rozdrabniacze różnią się między sobą mocą silnika, uzależnioną od przeznaczenia maszyny, jej typu, wielkości i wagi.

Eksploatacja i utrzymanie rozdrabniaczy gabarytów nie jest kłopotliwe, a w dodatku oszczędne. Jeśli potrzebujemy maszyny na intensywną i długą pracę, a także mogącej uporać się z materiałem w nawet bardzo dużych i grubych pakunkach, zdecydujemy się na omawiane rozdrabniacze.