logo
  • banner

przesiewacz budowlany

Zastosowanie przesiewaczy budowlanych

Dodano 13.07.2020, Kategoria: Blog, Tagi:

Przesiewacze budowlane to urządzenia, które służą do sprawnego rozdzielania materiałów sypkich. Zalicza się do nich przede wszystkim żwir, kruszywo oraz piasek. Przesiewacze dzielą materiał na podstawie jego wielkości, do czego służą wbudowane sita o określonej średnicy oczek.

Przesiewacze wykorzystuje się przede wszystkim na placach budowy, gdzie ilość odpadów jest bardzo duża. Ważne jest jednak, aby rozdzielić od siebie elementy, które są całkowicie zbędne od tych, które można będzie ponownie wykorzystać, na przykład w innych pracach. Wynajem przesiewacza z naszej firmy jest więc rozwiązaniem praktycznym i ekologicznym, gdyż zmniejsza ilość odpadów. Jak wiadomo, żwir lub piasek jest świetnym materiałem do utwardzania dróg, budowy przydomowych ścieżek oraz przygotowania zaprawy murarskiej i betonu.

Przesiewanie sypkich elementów jest niezbędne w kopalniach i kamieniołomach. Pozwala rozdzielić materiały cenne od tych, które nie nadają się do obróbki. Przykładem jest wydobycie węgla lub bursztynu. Odseparowanie materiałów, przede wszystkim dużych i ostrych, oznacza również większe bezpieczeństwo pracy.

W jaki sposób przebiega proces przesiewania?

Sprawne, a jednocześnie dokładne rozdzielanie materiałów jest kluczem do sukcesu na placu budowy. Pierwszym etapem procesu jest przesiewanie pierwotne. W czasie jego trwania maszyna usuwa z mieszaniny glinę i inne zanieczyszczenia, które nie nadają się do użytku. Wykorzystuje się przesiewacze wibracyjne, odporne na zatykanie otworu i uszkodzenia wywołane dużymi elementami takimi jak kamienie.

Kolejnym etapem separacji jest przesiewanie wtórne operacyjne. Polega na sortowaniu materiałów sypkich pod względem tego, w jaki sposób będą później wykorzystane, czyli na frakcje. Podczas przesiewania wtórnego operacyjnego niezbędne są sita o mniejszych oczkach, na przykład do 2 centymetrów. Ostatni etap to przesiewanie końcowe. Sortuje się w nim poszczególne frakcje w taki sposób, aby spełniały określone wymagania. Materiały po przesiewie muszą być czyste i jednorodne.