logo
  • banner

przesiewanie ziemi

Przesiewacze bębnowe. Gdzie i kiedy są stosowane?

Dodano 25.10.2021, Kategoria: Blog, Tagi:

Przesiewacze bębnowe to urządzenia służące do pracy z różnymi materiałami, od ziemi i kompostu po odpady komunalne. Jak sugeruje nazwa, elementem oddzielającym od siebie fragmenty materiału o różnych średnicach lub właściwościach jest sito w kształcie bębna. Na rynku dostępne są przesiewacze bębnowe wielu producentów – mogą być stacjonarne i mobilne, wyposażone w dodatkowe akcesoria, ze wbudowanymi silnikami, czy zasilane prądem.

Do czego wykorzystujemy przesiewacze bębnowe? – Ziemia z wykopów

Omawiane urządzenia wykorzystujemy przede wszystkim do selekcji, segregacji, czasem też rozdrabniania różnych materiałów. Ciekawym zastosowaniem przesiewacza bębnowego jest wykorzystanie go na placu budowy na etapie wykonywania wykopów. Załóżmy, że robimy wykop w ziemi pod fundamenty domu. To ziemia urodzajna w naszej opinii, którą będziemy mogli ją wykorzystać w przydomowym ogrodzie. Nie jest jednak jednolita, ma w sobie trochę korzeni wyciętych roślin, gałązek, kamyków itd. Decydując się na wynajem przesiewacza mobilnego, możemy na bieżąco oczyszczać ziemię. Czysty materiał, na jakim nam zależy, gromadzimy w wyznaczonym miejscu, a odpady wywozimy.

Inne zastosowania przesiewaczy bębnowych i innych urządzeń do wypożyczenia

Nie będziemy pisać o zastosowaniu przemysłowym i nadal skupimy się prywatnej posesji. Przesiewacz bębnowy może nam się przydać na przykład do pracy z ogrodowym kompostem oraz biomasą, czy kruszywem, które kupimy od lokalnego dostawcy i chcemy dokonać segregacji. Dobry przykład – kupujemy żwir budowlany i chcemy z niego wydobyć drobniejsze frakcje. Poza mobilnymi przesiewaczami, do prac w przydomowym ogrodzie czasem przydaje się wypożyczyć na przykład rozdrabniacz do gałęzi. Mobilne, praktyczne urządzenie, które w sezonach przycinania drzewek i krzewów pomoże nam się sprawnie uporać z podzieleniem usuniętych elementów na części. To praktyczne i też ekologiczne, wszyscy wiemy, że nawet takich odpadów jak spore gałęzie nie powinniśmy wyrzucać w całości.